+48 577 18 88 99 biuro@gardenmar.pl

Producent kory ogrodowej

Prowadzimy rodzinną firmę specjalizującą się m.in. w obróbce kory dekoracyjnej przeznaczonej do parków i ogrodów. Wytwarzany przez nas produkt jest gotowy do użytku i charakteryzuje się wysoką jakością oraz nienaganną barwą. Proponujemy Państwu także korę kolorową. Powstaje z surowej, nieprzekompostowanej i poddawanej barwieniu ściółki drzewnej. Warto podkreślić, że nie traci swojego zabarwienia pod wpływem wilgoci czy zmiennej temperatury.

Jako producent kory ogrodowej dbamy o zachowanie najwyższych standardów jej przetwarzania. Pozyskujemy ją wyłącznie z drewna certyfikowanego FSC oraz poddajemy cyklicznym badaniom. Dzięki tym zabiegom kora dekoracyjna jest bezpieczna i może być stosowana w każdym ogrodzie. Nie zawiera szkodliwych grzybów, bakterii oraz owadów.

W relacjach z naszymi Klientami jesteśmy otwarci na rozmowy i negocjacje. Jesteśmy znanym producentem i sprzedajemy korę ogrodową w Polsce i Europie.

Wykorzystanie kory dekoracyjnej

Pochodzi z drzew iglastych i doskonale nadaje się do przydomowych ogrodów oraz parków. Chroni glebę przed osuszaniem i porastaniem przez chwasty. Trzeba oczywiście pamiętać o ich usunięciu przed ściółkowaniem. Kora dekoracyjna świetnie nadaje się do zabezpieczenia systemu korzeniowego roślin, których mrozoodporność jest na niższym poziomie. Dzięki temu nie zostają porażone i w kolejnym roku mogą doskonale się rozwijać. Najważniejszą z zalet kory ogrodowej jest jej dekoracyjność. Występuje w różnych wybarwieniach i doskonale podkreśla zieleń trawy, krzewów oraz drzew. Można zdecydować się na klasyczną korę dekoracyjną o brązowej barwie. Na rabatach kwiatowych, a także jako podłoże ochronne dla iglaków sprawdzi się kolorowa, np. żółta bądź czerwona. Tutaj warto postawić na grubomieloną, która nie będzie rozwiewana przez wiatr. Jest też odpowiednia do wypełnienia ścieżek i nasadzeń szpalerowych.

Ściółka drobno i średniomielona może być wykorzystywana do obsypywania rabat, które znajdują się blisko budynku bądź pod zadaszeniem, co chroni przed jej ubytkiem. Dodatkowo zabezpiecza glebę przed czynnikami patogennymi, takimi jak grzyby. Kwaśny odczyn na poziomie 4,5 pH sprzyja rozwojowi wrzosów, azalii i różaneczników oraz magnolii. Oprócz rabatek i skwerów kora dekoracyjna jest stosowana jako górna warstwa w donicach i skrzynkach na iglaki. Ściółka, którą sprzedajemy, poprawia strukturę gleb piaszczystych. Zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody oraz sprzyja odkładaniu się składników mineralnych. Należymy do grona producentów kory ogrodowej, którzy dbają o środowisko naturalne.

Warto wiedzieć, że kora ogrodowa chroni glebę przed nagrzaniem, ale i wyziębieniem. Jednocześnie zapobiega wysychaniu ziemi wokół roślin. Dodatkowo zabezpiecza owoce rosnące na niskich gałęziach w razie zachlapania. Przed jej zastosowaniem koniecznie należy sprawdzić odczyn gleby. Ma to istotne znaczenie w przypadku roślin preferujących ziemię o średniej kwasowości. Warto wiedzieć, że w tej o zbyt niskim PH nie rozwijają się odpowiednio. Jako producent kory ogrodowej, którego pasją jest zgłębianie wiedzy na jej temat, oferujemy Państwu kompleksowe doradztwo.

kora dekoracyjna