+48 577 18 88 99 biuro@gardenmar.pl

Kora sosnowa luzem

Od wielu pokoleń działamy w branży drzewnej. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Mają oni realny wpływ na kształt prezentowanej oferty. Dlatego oprócz standardowo pakowanej kory, umożliwiamy jej zakup luzem. Jest ona  niezbędna zwłaszcza tym plantatorom, którzy prowadzą duże działalności szkółkarskie lub plantacje borówki amerykańskiej. Kupowana kora sosnowa luzem ma tę samą wysoką jakość co workowana. Poddajemy ją badaniom na obecność szkodliwych grzybów i owadów. Pochodzi z drewna certyfikowanego FSC w prowadzonym przez nas tartaku. W ten sposób mamy pewność, że produkt, który Państwu dostarczymy, jest najwyższej jakości.

Wysokiej jakości ​​​​​kora sprzedawana luzem posiada identyczne własności odżywcze dla roślin jak workowana i sortowana. Zasila roślinę w potas i fosfor niezbędne dla prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego i wzmocnienia rośliny, w tym jej odporności na zmienne warunki atmosferyczne oraz przemarzanie. Korę sosnową luzem należy stosować o każdej porze roku. Wiosną jest przydatna, kiedy sadzi się rośliny. Dzięki temu można zapobiec ich zarastaniu chwastami. Jest to ważne na przykład dla plantacji krzewów owocowych, takich jak porzeczki, gdyż są one narażone na zagłuszanie, co powoduje utratę części plonów. W przypadku wieloletnich roślin, po nawożeniu należy zabezpieczyć je przed zbyt szybkim wchłanianiem się nawozu długo działającego. Tu również przydatna będzie kora sosnowa sprzedawana luzem. Latem jej zastosowanie jest niezbędne, zwłaszcza dla roślin wrażliwych na suszę. W okresie intensywniejszych i przedłużajacych się opadów chroni rośliny przed gniciem. Wysypanie kory jesienią gwarantuje zabezpieczenie przed przemarzaniem korzeni.

Niezależnie od frakcji, należy wysypać od 5 do 10 cm kory luzem, gdyż zapewnia to optymalną ochronę roślin, a jednocześnie nie blokuje dostępu wody do systemu korzeniowego. Naturalne procesy biochemiczne powodują, że jest stale rozkładana, a na jej ubytek wpływ ma również wiatr. Dlatego w zależności od położenia ogrodu czy plantacji jesteśmy w stanie doradzić dobór ściółki odpowiedniej grubości.

Korzystne ceny kory luzem

Sprzedawana jest w ilościach hurtowych. Na jej korzystną cenę ma wpływ wielkość zamówienia oraz rodzaj produktu. W tej ofercie dostępna jest kora luzem we wszystkich typach frakcji. Mogą Państwo kupić najdrobniejszą, przeznaczoną do uprawy małych roślin, średnią uniwersalną, jak i grubą – do parków i dużych ogrodów. Cena kory sosnowej najgrubszej jest najwyższa, ponieważ jest ona specjalnie wyselekcjonowana.

Do tej pory udało nam się zyskać zaufanie wielu Klientów, którzy oczekują jasnych warunków współpracy. Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy oraz dopasowujemy się do Państwa potrzeb. Dlatego, jeśli konieczna jest fachowa pomoc, to z chęcią udzielamy wsparcia. Firma, którą tworzymy to zespół wykwalifikowanych pracowników z wieloletnim doświadczeniem. Tym, co nas wyróżnia na tle konkurencji, są korzystne ceny, po których dostarczamy korę sosnową luzem. Dla plantatorów, architektów krajobrazu czy firm ogrodniczych możemy wystawić fakturę VAT na zakupioną korę. Do ceny doliczony jest 23% podatek.

kora sosnowa luzem